KİK

warning: Creating default object from empty value in /home/ekap/domains/ekapgiris.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ekap Çağrı Merkezi Telefon numarası

Ekap çağrı merkezine telefon ile de ulaşabilirsiniz..

Telefon numarası

444 0 545
444 0 KİK

Yukarıdaki 444 lü numaraya ekap ile alakalı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Kamu İhale Kurumu'ndan önemli karar: TSK’yı Güçlendirme Vakfı da İhale Kanunu’na tabidir

Bünyesinde TAI, Roketsan, Aselsan gibi dev şirketleri bulunduran Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’yla ilgili Kamu İhale Kurumu'ndan (KİK) önemli karar çıktı.

E-ihale sürecinde ilk adım devreye girdi

Kamu İhale Kurumu (KİK), elektronik ihale sürecinde ilk adımını hayata geçirdi. İhale dokümanının elektronik ortamda hazırlanmasını içeren bu sürecin ardından, elektronik tebligata ilişkin ikinci adım, 1 Aralık'ta atılacak.
Tüm işlemlerin elektronik ortamda gerçekleştirileceği son aşamaya ise 1 Mart 2011 tarihinde geçilecek. Ancak ihale dokümanı hazırlamaktan, teklif göndermeye, sözleşme yönetimine kadar tüm sürecin elektronik ortamda yapılacağı bu aşama, yalnız tıbbi cihazlar ve ilaç alımını kapsayacak. Diğer alımlar, süreç içinde sisteme dahil edilecek.

Elektronik ihalede ilk etap başlıyor

Kamu ihalelerinin elektronik ortamda yapılmasını öngören e-ihale süreci, yıl sonuna kadar tıbbi cihazlar ve sarf malzemeleri alanında başlatılıyor. Tüm sektörleri kapsayan ikinci adım ise 2010 yılı sonunda atılacak.
A.A muhabirinin sorularını yanıtlayan Kamu İhale Kurumu Başkanı Hasan Gül, Kamu İhale Kanunu ile Kamu İhale Sözleşmeleri Kanununda Aralık 2008'de yapılan değişiklikle elektronik ihale çalışmalarının ivme kazandığını belirterek, altyapıyı hazırlamaya yönelik çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını söyledi.

Sanal ihale ilaçtan başlıyor

Toplam 40 milyar dolarlık değere sahip devlet ihalelerinin internet üzerinden yapılmasıyla 8 milyar dolar tasarruf sağlanması hedefleniyor.

İçeriği paylaş